Fyzika Charakteristika predmetu Výchovno-vzdelávací proces Ciele vyučovacieho predmetu Hodnotenie a klasifikácia Zaujímavé webové odkazy Workschop v CERNe Jednotky SI a ich predpony

ŠVP Človek a príroda

Ciele vyučovacieho predmetu

Po absolvovaní vyučovania predmetu fyzika, by žiaci mali poznať, chápať, základné pojmy, vzťahy, poučky, zákony i teórie a mali by vedieť ich aplikovať v odborných  predmetoch technického zamerania.

Pri výučbe predmetu  najväčšiu pozornosť venujeme samostatnej práci žiakov – aktivitám, ktoré sú zamerané na činnosti vedúce ku konštrukcii nových poznatkov. Dôraz  klásť na také formy práce, akými sú: diskusia, brainstorming, vytváranie logických schém a pojmových máp a práca s informáciami.

Vyučovanie predmetu fyzika prebieha v odbornej učebni s potrebnou didaktickou technikou. Kabinet fyziky máme vybavený učebnými pomôckami. Stále sa však snažíme o jeho modernizáciu.

Philip Chesterfield: "Ak môžeš, buď múdrejší než ostatní ľudia, ale nehovor im to ".

Cieľové požiadavky

Kliknutím na tento odkaz si môžete otvoriť a prečítať cieľové požiadavky na vedomosti a zručnosti žiaka  www.­statpedu.­sk.

Moliére: „Nie sme zodpovední len za to, čo robíme, ale aj za to, čo nerobíme“.