PROJEKTY ŠKOLY Projekt " Zníženie energetickej náročnosti budovy SOŠ železničnej v Košiciach" 2 Etapa Projekt " Zníženie energetickej náročnosti budovy SOŠ železničnej v Košiciach" 1 Etapa SolidWorks

SolidWorks

Grafický program SolidWorks – výzva pre širšie uplatnenie absolventov stredných odborných škôl

Škola získala podporu na realizáciu projektu Grafické systémy  v odbornom vzdelávaní a príprave pre rok 2013.

Poradie podporených projektov je zverejnené na stránke MŠVVaŠ SR v sekcii regionálneho  školstva. Klik pre zobrazenie.

Grafický systém SolidWorks predstavuje profesionálne riešenie, ktoré plne podporuje konštrukčný proces od koncepčných návrhov až po tvorbu dokumentácie. Umožňuje efektívne tvoriť jednoduché i tvarovo veľmi náročné súčasti, rozsiahle pohyblivé zostavy a komplexnú výrobnú dokumentáciu.

Realizácia projektu, zavedenie  uvedeného grafického systému do vyučovacieho procesu prispeje k skvalitneniu a prehĺbeniu odborných kompetencií žiakov, učiteľov SOŠ železničnej.

Cieľ projektu:

·        Zvýšiť odborné kompetencie žiakov SOŠ železničnej v študijnom odbore 2413 K mechanik strojov a zariadení zavedením a používaním grafického systému SolidWorks vo vyučovacom predmete technické kreslenie.

·        Reagovať na požiadavky trhu práce zapracovaním požiadaviek zamestnávateľov na kompetencie absolventov SOŠ železničnej v študijnom odbore 2413 K mechanik strojov a zariadení v oblasti využívania grafických systémov do školského vzdelávacieho programu. v predmete technické kreslenie, výpočtová technika.

·        Zabezpečiť zodpovedajúci softvér (SolidWorks) pre modernizáciu a zefektívnenie vyučovania technického kreslenia.