Základné informácie História školy Darcovstvo krvi Záverečná správa školy SOČ Školský poriadok Absolventský program Sociálne štipendium ODPISY VYSVEDČENÍ Absolventská prax Informácia pre uchádzačov o zamestnanie Preukaz ISIC ISIC Transdata Ubian Bezplatná preprava ZSSK Ubytovanie Pomoc v korone Darovanie 2% Pracovný poriadok, Výchovný program ŠI

Preukaz ISIC

Vážení rodičia!

Život žiaka sa stáva každým rokom nákladnejším. Na škole si to veľmi dobre uvedomujeme. Pre našich žiakov preto vydávame medzinárodný preukaz ISIC/EURO<26, ktorý je identifikačným preukazom žiaka našej školy a Vám môže ušetriť desiatky až stovky eur.

S preukazom získava Vaše dieťa možnosť:

• využiť zľavy na Slovensku a aj vo svete. Napr. v papiernictve Ševt, v kinách Cinema City a CINEMAX, na lyžovačke v Tatrách, pri občerstvení v McDonald´s, Subway či Burger King, pri nákupe oblečenia v obchodoch RESERVED, House a na ďalších asi 1.400 miestach na Slovensku.

Viac na www.isic.sk/zlavy-na-slovensku.

• uplatniť si nárok na študentský paušál Go Safe Yoxo s veľkým obsahom dát – 17GB, s nekonečnými hovormi a SMS, ktorý je dostupný výhradne pre držiteľov preukazov ISIC. Viac na www.isic.sk/pausalpreteba.
  • využiť preukaz ako multifunkčnú dopravnú kartu pre MHD, SAD a vlakovú dopravu na zľavnené cestovné po celom Slovensku - viac na www.preukazstudenta.sk.
  • využiť aj 50% zľavu na vlaky v Čechách.
  • pridať si preukaz do aplikácie UBIAN a mať pod palcom svoje dopravné transakcie a informácie o karte. Viac na www.ubian.sk.
  • mať jeden preukaz platný v interných systémoch školy pre evidenciu dochádzky či stravovania.

Pre žiakov je dôležité, aby mohli preukaz plnohodnotne využívať a cestovať za študentské ceny už od prvého dňa. Preto bude naša škola preukazy objednávať tak, aby sme ich žiakom odovzdali ešte pred začiatkom šk. roka, prípadne prvý školský deň.

Je teda potrebné, aby ste:

a to ideálne počas mesiacov jún / júl, najneskôr do 31.8.2023, nakoľko doručenie na školu môže pre veľký záujem trvať 2-3 týždne a preukazy uhradené neskôr nemusia byť pripravené v 1. školský deň.

Táto suma zahŕňa poplatok za licenciu ISIC/EURO<26 (10€) a poplatok za výrobu čipového preukazu a za jeho použitie u dopravcov (12€) na školský rok 2023/2024.

• pripravili si 1 fotografiu žiaka (rozmer 25x25 mm), ktorú umiestnite na preukaz pri jeho prevzatí

Preukaz si budete môcť prevziať : Ing. Anna Purczová kabinet 213

Preukaz dostanete predpripravený na použitie (pre použitie ako dopravnej karty je treba dobiť kredit/zakúpiť si lístok priamo u konkrétneho dopravcu). Až v ďalších rokoch sa platnosť preukazu predlžuje kúpou a nalepením známky ISIC
(10€ ISIC licencia na zľavy a paušál) a SMS-kou (3,60€ predĺženie preukazu na cestovanie).

Využívajte Vy a Vaše deti výhody medzinárodného preukazu ISIC tak,

ako to robia držitelia preukazov a ich rodičia na celom svete.