Základné informácie História školy Darcovstvo krvi Záverečná správa školy SOČ Školský poriadok Absolventský program Sociálne štipendium ODPISY VYSVEDČENÍ Absolventská prax Informácia pre uchádzačov o zamestnanie Preukaz ISIC ISIC Transdata Ubian Bezplatná preprava ZSSK Ubytovanie Pomoc v korone Darovanie 2% Pracovný poriadok, Výchovný program ŠI

ISIC Transdata Ubian

Ako prolongovať ISIC.

Od 1.6.2022 majú žiaci možnosť prolongovať aj cez novú platformu a to aplikácia UBIAN, ktorú si vedia bezodplatne stiahnuť. Navyše, po pridaní preukazu do aplikácie, žiaci (prípadne ich zákonní zástupcovia) si vedia v reálnom čase skontrolovať platnosť ich preukazu, skontrolovať výšku kreditu na svojej karte, prípadne si tento kredit jednoducho dobiť.

Predĺž si platnosť zľavy na dopravu na Preukaze študenta ISIC na rok 2022/2023.

Ak pokračuješ v štúdiu a chceš naďalej využívať svoj preukaz ako dopravnú kartu, zľavu využívanú v doprave prostredníctvom čipu si predĺžiš cez aplikáciu Ubian alebo zaslaním SMS.

Prolongácia cez aplikáciu UBIAN:

1. Prihlás sa do aplikácie Ubian, ak ešte nemáš registrovaný svoj preukaz, pridaj si ho cez Preukaz študenta v Môj Ubian.

Na webe Ubian si pridáš Preukaz študenta cez Nová karta.

2. Nárok na zľavu v doprave na ďalší školský rok si predĺžiš zaplatením prolongačného poplatku vo výške 3,60 € jednoducho platobnou kartou.

3. Po úspešnej platbe prilož kartu k terminálu na svojej škole u p. Purczovej alebo k verejnému terminálu (zoznam verejných terminálov nájdeš na stránke www.preukazstudenta.sk). Terminál ti predĺži platnosť zľavy na dopravu na čipe preukazu.

Prolongácia cez SMS:

1. Na číslo 8844 pošli SMS v tvare: TC medzera priezvisko medzera číslo čipu (meno uvádzaj ako na preukaze a bez diakritiky, príklad SMS: TC Mrkvicka 1042019005).

2. Príde ti potvrdzujúca SMS, ktorá je spoplatnená sumou 3,60 €. Ostatné SMS sú bezplatné.

3. Po prijatí potvrdzujúcej SMS prilož kartu k terminálu na svojej škole alebo k verejnému terminálu (zoznam verejných terminálov nájdeš na stránke www.preukazstudenta.sk). Terminál ti predĺži platnosť zľavy na dopravu na čipe preukazu.

Viac info na www.preukazstudenta.sk  alebo kontaktuj TransData, email: preukazstudenta@transdata.sk

Odporúčame, aby si študenti  predĺžili platnosť zľavy v doprave a nečakali do septembra, aby mohli využívať  zľavu u každého dopravcu aj počas letných prázdnin

Informácie o predĺžení preukazu (zakúpenie známky ISIC) nájdete na www.isic.sk.

ISIC :

Cez platobnú bránu https://isic.sk/platbaskoly/ si vedia žiaci:

• Zaplatiť nový preukaz ISIC
  • Objednať známku na preukaz (Celý tento proces si žiaci vybavia sami. .)
  • Objednať a zaplatiť duplikát preukazu (Celý tento proces si žiaci vybavia sami, Duplikát im bude doručený na adresu domov.)

Duplikáty (pri strate preukazu) si žiaci objednávajú sami s doručením domov tu:

Platobná brána https://isic.sk/platbaskoly/ je pre bezhotovostnú úhradu na nové preukazy ISIC/EURO 26 a známky ISIC 9/2023, to znamená, že žiaci (rodičia) tam môžu uhrádzať platby za preukazy a známky ISIC. Vyberiete si svoju školu zo zoznamu a vyplníte potrebné údaje. Následne budú nové preukazy (známky 9/2023) doručené do školy. Potom si ich budete môcť prevziať u Ing. Purczovej (učebňa č. 212 alebo 213) v čase 10.20 – 10.40 h.

10.6.2022